| Condition | New |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Oversea |
| Color | As Your Request |
| Max.Foam Block | 2500×2000×1200mm |
| Control System | Industrial Computer With D&T Special Profiler Software |
| Condition | New |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Oversea |
| Color | As Your Request |
| Max.Foam Block | 2500×2000×1200mm |
| Control System | Industrial Computer With D&T Special Profiler Software |
| Condition | New |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Oversea |
| Color | As Your Request |
| Max. Product Size | 2000×1500×1200mm (Four Pieces) |
| Cutting Thickness | 5~150mm |
| Condition | New |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Oversea |
| Color | As Your Request |
| Max.Foam Block | 2500×2000×1200mm |
| Control System | Industrial Computer With D&T Special Profiler Software |
| Condition | New |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Oversea |
| Color | As Your Request |
| Max. Product Size | 2000×1500×1200mm (Five Pieces) |
| Cutting Thickness | 5~150mm |
| Max.Product Size | L2000*W1650*H1200mm |
|---|---|
| Power | 8.12kw |
| Cutting Thickness | 3.0-80mm |
| Cutting Knife | 8940mm |
| Cutting Speed | 0-25m/min |
| Condition | New |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Oversea |
| Color | As Your Request |
| Max. Product Size | 2000×1500×1200mm (Five Pieces) |
| Cutting Thickness | 5~150mm |
| Item | Foam Horizontal Cutting Machine |
|---|---|
| Cutting Size | 2500*1650*1000mm |
| Control System | Transducer |
| Weight | 1200kg |
| Power | 8.14kw |
| Voltage | 380V |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | L6200*W5630*H3200mm |
| CONTROL SYSTEM | Industrial Computer |
| CUTTING LINE | 3X0.6mm |
| POWER | 5kw 380v 50hz |
| Processing Type | Foaming Machine |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Name | Horizontal Foam Cutter |
| Cutting Speed | 0-25m/min |
| Application | Sponge Industry |