| Condition | New |
|---|---|
| Model | DTLG-2150 |
| Application | Sponge,flexible Pu |
| Max. Product Size | 50000L * 2150W * 1200L (mm) |
| Cutting Thickness | 2-60 Mm |
| Power | 1.74kw |
|---|---|
| Weight | 1500kg |
| Size | 4650*4000*2450mm |
| Cutting Height | 1200mm |
| Baffle Height | 600mm |
| Max. Product Size | L2000×W1500×H1200mm (4 PCS) |
|---|---|
| Max. Cutting Foam Size | L2000×W1500×H1200mm (4 PCS) |
| Cutting Thickness | 2~150mm |
| Blade Length | 8940mm |
| Worktable Turning Speed | 0~3.5r/min |
| Inside Worktable Size | W1720*H2440mm |
|---|---|
| Outside Worktable | W2000*H2440mm |
| Baffle Height | 600mm |
| Cutting Height | 1200mm |
| Overall Dimension | L4650*W4000*H2450mm |
| Controlling Mode | CNC |
|---|---|
| Processing Types | Plastic, Sponge |
| Inner-Table Size | 1320X2290mm |
| Out-table Size | 2440x2290mm |
| Length Of Cutting Line | 7320/8100mm |
| Controlling Mode | CNC |
|---|---|
| Processing Types | Plastic, Sponge |
| Inner-Table Size | 1320X2290mm |
| Out-table Size | 2440x2290mm |
| Length Of Cutting Line | 7320/8100mm |
| Voltage | 380V |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | L6200*W5630*H3200mm |
| CONTROL SYSTEM | Industrial Computer |
| CUTTING LINE | 3X0.6mm |
| POWER | 5kw 380v 50hz |
| Voltage | 380V |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | L6200*W5630*H3200mm |
| CONTROL SYSTEM | Industrial Computer |
| CUTTING LINE | 3X0.6mm |
| POWER | 5kw 380v 50hz |
| Description | Automatic Scouring Sponge Vertical Cutting Machine |
|---|---|
| Voltage | 380v 50hz |
| Power | 11.9kw |
| Weight | 5500kg |
| Packaging Details | Film + wooden box |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
|---|---|
| Overall Dimension | 34m*4.55m*3.2m |
| Product Height | Below 1200MM |
| Product Width | 1200mm~2300mm |
| Density | 10Kg/m3~50Kg/m3 |