| Name | PU Foam Making Machine |
|---|---|
| Overall Dimension | 34m*4.55m*3.2m |
| Product Height | Max. 1200mm |
| Product Width | 1200mm~2300mm (adjutable) |
| Density | 10Kg/m³~50Kg/m³ |
| Max.Product Size | L2500 X W1200 X H1000mm |
|---|---|
| Cutting Wire | 0.8~2.0mm |
| Control System | Industeial Computer+WindowsXP |
| Software | D&T Profiler |
| Cutting Speed | 0~10m/min |
| Controlling Mode | CNC |
|---|---|
| Processing Types | Plastic, Sponge |
| Usage | General |
| Inner-Table Size | 1320X2290mm |
| Out-table Size | 1210x2290mm |
| Condition | New |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Oversea |
| Color | As Your Request |
| Max.Foam Block | 2500×1200×1000mm |
| Control System | Industrial Computer With D&T Special Profiler Software |
| Controlling Mode | Manual |
|---|---|
| Processing Types | Plastic, Sponge |
| Usage | General |
| Table Size | 1720X2290mm |
| Out-table Size | 2000x2290mm |
| Max. Product Size | 3000*2200*1250(mm) |
|---|---|
| Horizontal Cutting Blade | 2300*3*0.5mm |
| Vertical Cutting Blade | 2300*3*0.5mm |
| Control System | Industrial Computer+Windows XP With D&T Profiler |
| Cutting Speed | 0~10m/min(adjustable) |
| Max. Product Size | 2000*1300*1300(mm) |
|---|---|
| Power | 11.2kW |
| Overall Dimension | 4800*1950*1850(mm) |
| Overall Weight | 800kg |
| Control System | Industrial Computer |
| Model | DTC-E6012 |
|---|---|
| Product Size | L6000*W1300*H1300mm |
| Cutting Line Diameter | 0.5-1.2mm |
| Control System | Industrial Computer |
| Cutting Speed | 0-1.5m/min(adjusted) |
| Overall Dimension | L4200 * W3200 * H2800 Mm |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Oversea |
| Color | As Your Request |
| Max.Foam Block | 2500×1200×1000mm |
| Control System | Industrial Computer With D&T Special Profiler Software |
| Max. Product Size | L3000*W1300*H500mm |
|---|---|
| Cutting Wire | 0.8-2mm |
| Control System | Industrial Computer+Window XP |
| Software | D&T Profiler |
| Cutting Speed | 0~6m/min |