| Power | 1.74kw |
|---|---|
| Weight | 1500kg |
| Size | 4650*4000*2450mm |
| Cutting Height | 1200mm |
| Baffle Height | 600mm |
| Max. Block Size | 2500*2500*1200(mm) |
|---|---|
| Cutting Wire | 0.8-2mm |
| Control System | Industrial Computer+Window XP |
| Software | D&T Profiler |
| Cutting Speed | 0~6m/min |
| Power | 1.74kw |
|---|---|
| Weight | 1500kg |
| Size | 4650*4000*2450mm |
| Cutting Height | 1200mm |
| Baffle Height | 600mm |
| Condition | New |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machine Oversea |
| Model | DTC-F2512 |
| Max. Product Size | L2500*W2500*H1200 Mm |
| Tolerance | ±0.5mm |
| Max. Product Size | 3000*2200*1250(mm) |
|---|---|
| Horizontal Cutting Blade | 2300*3*0.5mm |
| Vertical Cutting Blade | 2300*3*0.5mm |
| Control System | Industrial Computer+Windows XP With D&T Profiler |
| Cutting Speed | 0~10m/min(adjustable) |
| Power | 1.74kw |
|---|---|
| Weight | 1500kg |
| Size | 4650*4000*2450mm |
| Cutting Height | 1200mm |
| Baffle Height | 600mm |
| Power | 1.74kw |
|---|---|
| Weight | 1500kg |
| Size | 4650*4000*2450mm |
| Cutting Height | 1200mm |
| Baffle Height | 600mm |
| Overall Dimension | L4200 * W3200 * H2800 Mm |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Oversea |
| Max.Foam Block | 2500×2500×1200mm |
| Control System | Industrial Computer With D&T Special Profiler Software |
| Cutting Line | 3 X 0.6mm |
| Power | 1.74kw |
|---|---|
| Weight | 1500kg |
| Size | 4650*4000*2450mm |
| Cutting Height | 1200mm |
| Baffle Height | 600mm |
| Max.Product Size | L2000*W1650*H1200mm |
|---|---|
| Cutting Thickness | 3.0-80mm |
| Cutting Knife | 8940mm |
| Control System | Transducer |
| Cutting Speed | 0-25m/min |