| Cutting Wire Diameter | 0.8~2.0mm |
|---|---|
| Cutting Wire Length | ~8500mm |
| Max. Block Size | 2500mm*1225mm*1000mm |
| Material Can Be Cut | Rock Wool Miner Wool Flexible |
| Number Of Cutting Wire | Dual Wire (Horizonal +Vertical) |
| Max. Block Size | 2500*2500*1200(mm) |
|---|---|
| Cutting Wire | 0.8-2mm |
| Control System | Industrial Computer+Window XP |
| Software | D&T Profiler |
| Cutting Speed | 0~6m/min |
| Max. Product Size | 3000*2200*1250(mm) |
|---|---|
| Horizontal Cutting Blade | 2300*3*0.5mm |
| Vertical Cutting Blade | 2300*3*0.5mm |
| Control System | Industrial Computer+Windows XP With D&T Profiler |
| Cutting Speed | 0~10m/min(adjustable) |
| Cutting Wire Diameter | 0.8~2.0mm |
|---|---|
| Max. Product Size | L3000*W1300*H500mm |
| Control System | Industrial Computer+Window XP |
| Software | D&T Profiler |
| Cutting Speed | 0~6m/min |
| Max. Product Size | 2500*2000*1200(mm) |
|---|---|
| Cutting Line | 1.3~1.5mm |
| Control System | Industrial Computer |
| Software | D&T Profiler |
| Cutting Speed | 0~6m/min |
| Max. Product Size | L2800*W2200*H1000mm |
|---|---|
| Control System | Industrial Computer+Window XP |
| Software | D&T Revolving Profiler |
| Cutting Speed | 0~40m/min(Adjustable) |
| Tolerance | ±5mm |
| Max. Product Size | L2800*W2200*H1000mm |
|---|---|
| Control System | Industrial Computer+Window XP |
| Software | D&T Revolving Profiler |
| Cutting Speed | 0~40m/min(Adjustable) |
| Tolerance | ±5mm |
| Cutting Wire Diameter | 0.8-2mm |
|---|---|
| Max. Block Size | L3000*W1300*H500mm |
| Cutting Speed | 0~6m/min |
| Precision | ±0.5mm |
| Power | ~6.5kw |
| Max. Product Size | 3000*2200*1250(mm) |
|---|---|
| Horizontal Cutting Blade | 2300*3*0.5mm |
| Vertical Cutting Blade | 2300*3*0.5mm |
| Control System | Industrial Computer+Windows XP With D&T Profiler |
| Cutting Speed | 0~10m/min(adjustable) |
| Max.Product Size | L3000*W2200*H1200mm |
|---|---|
| Control System | Industrial Computer+Window XP |
| Cutting Speed | 0-40m/min |
| Software | D&T Revolving Profiler |
| Tolerance | ±5mm |