| Type | DTC-E2012 |
|---|---|
| Product Size | 2000*1300*1000mm |
| Cutting Line Diameter | 0.5-1.2mm |
| Control System | Industrial Computer |
| Cutting Speed | 0-1.5m/min(adjusted) |
| Max. Product Size | 3000*2200*1250(mm) |
|---|---|
| Horizontal Cutting Blade | 2300*3*0.5mm |
| Vertical Cutting Blade | 2300*3*0.5mm |
| Control System | Industrial Computer+Windows XP With D&T Profiler |
| Cutting Speed | 0~10m/min(adjustable) |
| Max. Product Size | 3000*2200*1250(mm) |
|---|---|
| Horizontal Cutting Blade | 2300*3*0.5mm |
| Vertical Cutting Blade | 2300*3*0.5mm |
| Control System | Industrial Computer+Windows XP With D&T Profiler |
| Cutting Speed | 0~10m/min(adjustable) |
| Max. Product Size | 3000*2200*1250(mm) |
|---|---|
| Horizontal Cutting Blade | 2300*3*0.5mm |
| Vertical Cutting Blade | 2300*3*0.5mm |
| Control System | Industrial Computer+Windows XP With D&T Profiler |
| Cutting Speed | 0~10m/min(adjustable) |
| Controlling Mode | CNC |
|---|---|
| Processing Types | Plastic, Sponge |
| Inner-Table Size | 1320X2290mm |
| Out-table Size | 2440x2290mm |
| Length Of Cutting Line | 7320/8100mm |
| Controlling Mode | CNC |
|---|---|
| Processing Types | Plastic, Sponge |
| Inner-Table Size | 1320X2290mm |
| Out-table Size | 2440x2290mm |
| Length Of Cutting Line | 7320/8100mm |
| Controlling Mode | CNC |
|---|---|
| Processing Types | Plastic, Sponge |
| Inner-Table Size | 1320X2290mm |
| Out-table Size | 2440x2290mm |
| Length Of Cutting Line | 7320/8100mm |
| Max. Product Size | 3000*2200*1250(mm) |
|---|---|
| Horizontal Cutting Blade | 2300*3*0.5mm |
| Vertical Cutting Blade | 2300*3*0.5mm |
| Control System | Industrial Computer+Windows XP With D&T Profiler |
| Cutting Speed | 0~10m/min(adjustable) |
| Max.Product Size | L2500*W2500*H1200mm |
|---|---|
| Control System | Industrial Computer |
| Blade Size | 3*0.6mm |
| Cutting Speed | 0-6m/min |
| Tolerance | +/-5mm |
| Max. Product Size | 3000*2200*1250(mm) |
|---|---|
| Horizontal Cutting Blade | 2300*3*0.5mm |
| Vertical Cutting Blade | 2300*3*0.5mm |
| Control System | Industrial Computer+Windows XP With D&T Profiler |
| Cutting Speed | 0~10m/min(adjustable) |