| Max. Product Size | 3000*2200*1250(mm) Or As Request |
|---|---|
| Horizontal Cutting Blade | 2300*3*0.5mm |
| Vertical Cutting Blade | 2300*3*0.5mm |
| Software | Industrial Computer+ D&T Profiler |
| Computer System | Windows XP Or Win7 |
| Inside Worktable Size | W1320*L2440mm |
|---|---|
| Outside Worktable Size | W1200*L2440mm |
| Baffle Height | H300mm |
| Cutting Height | H600mm |
| Cutting Knife Length | 69200mm |
| Controlling Mode | CNC |
|---|---|
| Processing Types | Plastic, Sponge |
| Inner-Table Size | 1320X2290mm |
| Out-table Size | 1210x2290mm |
| Length Of Cutting Line | 7320/8100mm |
| Controlling Mode | CNC |
|---|---|
| Processing Types | Plastic, Sponge |
| Inner-Table Size | 1320X2290mm |
| Out-table Size | 2440x2290mm |
| Length Of Cutting Line | 7320/8100mm |
| Controlling Mode | CNC |
|---|---|
| Processing Types | Plastic, Sponge |
| Inner-Table Size | 1320X2290mm |
| Out-table Size | 2440x2290mm |
| Length Of Cutting Line | 7320/8100mm |
| Controlling Mode | CNC |
|---|---|
| Processing Types | Plastic, Sponge |
| Inner-Table Size | 1320X2290mm |
| Out-table Size | 2440x2290mm |
| Length Of Cutting Line | 7320/8100mm |
| Controlling Mode | CNC |
|---|---|
| Processing Types | Plastic, Sponge |
| Inner-Table Size | 1320X2290mm |
| Out-table Size | 2440x2290mm |
| Length Of Cutting Line | 7320/8100mm |
| Name | D&T |
|---|---|
| Condition | New |
| Certification | CE |
| Cutting Speed | 0~1.5m/min |
| Cutting Line | 0.8~1.2mm |
| Inside Worktable Size | W1720*H2440mm |
|---|---|
| Outside Worktable Size | W2000*H2440mm |
| Baffle Height | 600mm |
| Cutting Height | 1200mm |
| Cutting Knife Length | 8700mm |
| Max. Block Size | 2500*1200*1200mm( Customized) |
|---|---|
| Material Can Be Cut | Rigid PU,Pir,EPS,rock Wool,ets. |
| Flying Wheel Diameter | 300 Mm/ 400 Mm |
| Mainly Motor | ABB, 3kW |
| Running Speed Of The Wheel | 2860rpm |