| Max.Product Size | L2500*W1650*H1200mm |
|---|---|
| Cutting Thickness | 2.0-200mm |
| Cutting Knife | 8500mm |
| Control System | Transducer |
| Cutting Speed | 0-25m/min |
| Max. Product Size | 2500×2000×1100mm |
|---|---|
| Cuting Blade Size | 3X0.6mm |
| Control System | Industrial Computer+Windows W7 |
| Power | 3Phaze,380V,50HZ |
| Oscillation Frequency | 50HZ |
| Max. Block Size | L2800*W2200*H1000mm |
|---|---|
| Control System | Industry Computer + Windows 7 |
| Software | D&T Revolving Profiler |
| Cutting Speed | 0-40M |
| Power | ~5kw, 380V, 50HZ |
| Condition | New |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machine Oversea |
| Power | 12.72kw |
| Color | Depend On Customer |
| Weight | 1800kg |
| Control System | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machine Oversea |
| Profiling Width Max | 2150mm |
| Profiling Depth Max | 30mm |
| Max. Product Size | 2500×2000×1100mm |
|---|---|
| Cuting Blade Size | 3X0.6mm |
| Control System | Industrial Computer+Windows W7 |
| Power | 3Phaze,380V,50HZ |
| Oscillation Frequency | 50HZ |
| Product Name | DT Vibrating Saw Blade Sponge Oscillating Cutter Foam Cutting Machine |
|---|---|
| Overall Dimension | L4200 * W3200 * H2800 Mm |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Oversea |
| Max.Foam Block | 2500×2500×1200mm |
| Control System | Industrial Computer With D&T Special Profiler Software |
| Model Number | DTPQ-2150 |
|---|---|
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machine Oversea |
| POWER | 8.14KW |
| COLOR | Depend On Customers |
| Control System | Industrial Computer With D&T Special Profiler Software |
|---|---|
| Condition | New |
| Cutting Line | 3 X 0.6mm |
| Cutting Speed | 0~6m/min |
| Power | 4kw 380V 50HZ |
| Overall Dimension | L4200 * W3200 * H2800 Mm |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Oversea |
| Max.Foam Block | 2500×1200×1000mm |
| Control System | Industrial Computer With D&T Special Profiler Software |
| Cutting Line | 3 X 0.6mm |