| Condition | New |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machine Oversea |
| Color | As Your Request |
| Max.Foam Block | 2000×1300×1000mm |
| Control System | Industrial Computer With D&T Special Profiler Software |
| Max. Product Size | 3000*2200*1250(mm) |
|---|---|
| Horizontal Cutting Blade | 2300*3*0.5mm |
| Vertical Cutting Blade | 2300*3*0.5mm |
| Power | 10kw,50hz |
| Voltage | 380V |
| Control System | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machine Oversea |
| Profiling Width Max | 2150mm |
| Profiling Depth Max | 30mm |
| Model | DTC-E4218D |
|---|---|
| Product Size | 3500*1800*1000mm |
| Cutting Line Diameter | 0.5-1.2mm |
| Control System | Industrial Computer |
| Cutting Speed | 0-1.5m/min(adjusted) |
| Condition | New |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Oversea |
| Color | As Your Request |
| Max.Foam Block | 2500×2000×1200mm |
| Control System | Industrial Computer With D&T Special Profiler Software |
| Control System | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machine Oversea |
| Profiling Width Max | 2150mm |
| Profiling Depth Max | 30mm |
| Inside Worktable Size | W2440×L2440mm |
|---|---|
| Outside Worktable Size | W2440×L2440mm |
| Baffle Height | 600mm |
| Cutting Height | 1200mm |
| Cutting Knife Length | 10180mm |
| Max. Product Size | 2500×2000×1100mm |
|---|---|
| Cuting Blade Size | 3X0.6mm |
| Control System | Industrial Computer+Windows W7 |
| Power | 3Phaze,380V,50HZ |
| Oscillation Frequency | 50HZ |
| Inside Worktable Size | W1720*H2440mm |
|---|---|
| Outside Worktable | W2000*H2440mm |
| Baffle Height | 600mm |
| Cutting Height | 1200mm |
| Overall Dimension | L4650*W4000*H2450mm |
| Inside Worktable Size | W1720*H2440mm |
|---|---|
| Outside Worktable | W2000*H2440mm |
| Baffle Height | 600mm |
| Cutting Height | 1200mm |
| Overall Dimension | L4650*W4000*H2450mm |