| Application | Eps, Xps |
|---|---|
| Condition | New |
| Max. Product Size | 6000×1300×1300mm |
| Power | 22.3kw |
| Overall Dimension | 9100×2025×2900mm |
| Condition | New |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machine Oversea |
| Power | 8.14kw |
| Color | Depend On Customer |
| Weight | 2000kg |
| Condition | New |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machine Oversea |
| Color | As Your Request |
| Max.Foam Block | 2000×1300×1000mm |
| Control System | Industrial Computer With D&T Special Profiler Software |
| Item | Circle Foam Cutting Machine |
|---|---|
| Size | 2000×1500×1200mm Four Pieces |
| Cutting Speed | 0-25m/min |
| Cutting Thickness | 5-150mm |
| Power | 7.94kw |
| Max.Product Size | L2000*W1650*H1200mm |
|---|---|
| Cutting Thickness | 3.0-80mm |
| Cutting Knife | 8940mm |
| Control System | Transducer |
| Cutting Speed | 0-25m/min |
| Condition | New |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machine Oversea |
| Model | DTC-F2512 |
| Max. Product Size | L2500*W2500*H1200 Mm |
| Tolerance | ±0.5mm |
| Condition | New |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machine Oversea |
| Model | DTC-F2512 |
| Max. Product Size | L2500*W2500*H1200 Mm |
| Tolerance | ±0.5mm |
| Max.Product Size | L2500*W2500*H1200mm |
|---|---|
| Control System | Industrial Computer |
| Blade Size | 3*0.6mm |
| Cutting Speed | 0-6m/min |
| Tolerance | +/-5mm |
| Max. Product Size | 3000*2200*1250(mm) Or As Request |
|---|---|
| Horizontal Cutting Blade | 2300*3*0.5mm |
| Vertical Cutting Blade | 2300*3*0.5mm |
| Software | Industrial Computer+ D&T Profiler |
| Computer System | Windows XP Or Win7 |
| Condition | New |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Oversea |
| Color | As Your Request |
| Max.Foam Block | 2500×1200×1000mm |
| Control System | Industrial Computer With D&T Special Profiler Software |